Wizyta - Gabinet Urologiczny

dr n.med. Marcin Janusz Chlabicz
Gabinet Urologiczny
Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Przejdź do treści

Menu główne:

Wizyta

     Jak przygotować się do wizyty urologicznej

1. Zgłosić się na minimum15 minut przed ustaloną godziną wizyty.
2. Na pierwszej wizycie mieć przy sobie dowód osobisty celem Państwa zarejestrowania.
3. Mieć przy sobie wszystkie posiadane dowody leczenia (wyniki badań,  karty informacyjne, zdjęcia lub płyty z zapisem RTG, USG, tomografii  komputerowych itp. wraz z ich opisem). Ułatwi to ocenę Państwa stanu  zdrowia, stopnia zaawansowania choroby jak również efektów  wcześniejszego leczenia i pozwoli na szybsze postawienie rozpoznania i  wdrożenie właściwego leczenia bądź udzielenie dalszych zaleceń.
4. Przynieść ze sobą spis wszystkich obecnie stosowanych leków wraz z  podaniem nazwy leku, dawki oraz dawkowania, lub ewentualnie przynieść  opakowania po lekach.
5. Na wizytę u urologa należy zgłosić się zawsze z pełnym pęcherzem -  umożliwi to w razie potrzeby - wykonanie badania USG z oceną pęcherza i  prostaty, które w przypadku braku w nim moczu są niewidoczne. Ponadto  odpowiednio wypełniony pęcherz moczowy jest niezbędny do wykonania  badania uroflowmetrycznego, jak również pozwoli na wykonanie „od reki”  badania ogólnego moczu.
W tym celu na godzinę przed wizytą proszę  wypić 3-4 szklanki wody lub innego płynu i powstrzymać się na około 2  godziny od oddawania moczu.
6. Jeżeli będą chcieli Państwo mieć wystawioną receptę refundowaną  lub ryczałtowaną (pod warunkiem, że będzie przysługiwać Państwu taka  forma wystawienia recepty dla określonego leku w określonej jednostce  chorobowej) to konieczne jest przedstawienie przez Państwo lekarzowi  dowodu ważności ubezpieczenia zdrowotnego (np. legitymacja  ubezpieczeniowa, czy legitymacja emeryta/rencisty).

Cennik wizyt:
  • konsultacja urologiczna - 150 PLN
  • uroflowmetria - 150 PLN
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego